מערכת HR

מערכת HR כשמה כן היא מערכת הנועדה לצוות משאבי האנוש, (HR הינו קיצור של Human Resources שפירושו בעברית "משאבי אנוש"). מערכת HR הנה שם כולל לכמה מערכות ותוכנות העוזרות למחלקת משאבי אנוש ומקלות על עבודתם. אחת מתת מערכות אלו נקראת מערכת גיוס. מערכת גיוס היא תוכנה המסדרת ומארגנת את כל התהליך הנכלל בגיוס ומיון עובדים.

 

מהו גיוס ומיון עובדים? כאשר נוצר מצב שהחברה מחפשת מועמד מתאים למשרה חדשה בעקבות פינוי משרה מסוימת או מציאת צורך בתפקיד חדש שלא היה קיים עד היום בחברה.  במצב זה על החברה לגייס מועמדים רלוונטיים, לאסוף קורות חיים, לערוך ראיונות ולקיים מבחני אישיות. על סמך הנתונים שמתגלים כתוצאה מכל השלבים, החברה ממיינת את המועמדים, ובוחרת את המועמד הרלוונטי ביותר שיהפוך לעובד החברה ויאייש את המשרה המבוקשת.

 

ראו כי תהליך זה הינו מורכב, ארוך ומסורבל, וחיפשו פתרונות יעילים לפתירת כל הבעיות שהתגלו כגון: איבוד קורות חיים של מועמדים בין שלל קורות החיים שנשלחו, חוסר בארגון ובמעקב אחר כל הפניות והמועמדים הפוטנציאליים, איבוד זמן יקר בין מציאת המועמד הנכון להצעת המשרה דבר הגרם לתפיסתו על ידי חברה מתחרה, ועוד.

 

מערכת הגיוס אותה מציעה רדמץ' הנה תוכנה ממוחשבת המאפשרת לצוות משאבי האנוש להגדיר את המשרה החדשה המוצעת, להגדיר מהם דרישות התפקיד ומה נדרש מהמועמד הפוטנציאלי, כל זאת נעשה בהסתמך על תפקידים דומים אחרים המצויים בחברה. לאחר הגדרת המשרה המערכת מפרסמת בין העובדים הקיימים בחברה, באתר הבית ובחברות השמה שונות את המשרה המוצעת. בסיום הליך הפרסום היא קולטת את נתוני המועמדים השונים המתקבלים וממיינת אותם לפי פרמטרים שנקבעו מראש. בנוסף לכך המערכת מאפשרת מעקב אחר כל מועמד ומועמד ומעדכנת את הסטטוס על פי השלב בו הוא נמצא, כל זאת עד לקבלת המועמד המתאים ושילובו בחברה ובתפקיד החדש.

 

רדמץ' מתאימה ספציפית את המערכת גיוס לדרישות ולצרכים של הלקוח, וכן מספקת תמיכה לאורך כל תהליך ההטמעה. תהליך ההטמעה לעיתים מורכב מעט ודורש סובלנות וסבלנות, אך בסוף התהליך רואים כי הדרך הייתה שווה ומשתלמת.


 

מאמרים נוספים בנושא:

מה שאתם צריכים לדעת על מערכת HR >>